Een ongewoon stukje Friesland
woensdag 14 oktober 2026 Weer: 11.5 °C
Uit de historie

Kees Adema, Allardsoog

Oege Adema, Allardsoog

Portret van Kornelis (Kees) Adema, Allardsoog

Dit portret is geschilderd door kunstschilder Andries van der Sloot (1883-1955) Deze schilder was bevriend met Jarig van der Wielen. Er waren wel meer kunstenaars die het idyllische Bakkeveen hadden ontdekt. In de eerste plaats natuurlijk  Jan Jans die z’n hele ziel en zaligheid in het Allardsoog en omgeving stak. Werken van hem verschenen al eerder in dit archief. Ook Ids Wiersma, Jan Freaks van der By en K. F. van der Wel hebben in Bakkeveen werken gemaakt. Kees Adema en diens zoon Oege waren goede buren van Jarig van der Wielen. Oege woonde aan de Bakkeveenseweg, naast het café van Huizing waar nu de familie de Vries woont.

Archiefnummer
159817
Locatie
Allardsoog
Type materiaal
Foto
Collectie
Wybren van Os
Bestand
IMG_7227-rotated.jpg
Originele afmeting
480 × 640 pixels
Deel dit bericht

Aangeboden door onze adverteerders

Bouw en installatie
Bouwbedrijf Hummel
Gespecialiseerd in nieuwbouw, afgestemd op uw woonwensen of werklocatie. Naast nieuwbouw en renovatie, ook…
Recreatie
E-Chopper Bakkeveen
Verhuur van elektrische choppers en trikes voor een tocht door de prachtig afwisselende natuurlijke…
Dienstverlening
BandenBron
Bandenspecialist voor verkoop en montage van auto- en motorbanden en velgen. Scherpe prijzen.
Adverteren op Bakkeveen.nl

3 reacties. Deel ook je mening!

  1. F

    wie was Oege Adema ??

  2. M
    Marco den Hoedt, zoon van Rolina den Hoedt-Adema en Kees den Hoedt, kleinzoon van Oege Adema en Willemina Nijveen-Adema 18/09/2026 om 14:08

    Oege Adema was mijn opa van moeders kant. Hij is geboren op 12-02-1890 te Marum en op 6-03- 1968 te Bakkeveen overleden. Hij was getrouwd met Willemina Nijveen, geboren 18 juni 1901 te Zuidlaren en op 11 juni 1985 overleden te Bakkeveen. Hij was een goede bekende van Jarig van der Wielen, de stichter van de Volkshogeschool te Bakkeveen.

  3. M
    Marco den Hoedt 26/09/2026 om 18:08

    Rectificatie:
    Na onderzoek ben ik erachter gekomen dat de geportretteerde waarschijnlijk mijn overgrootvader Kornelis (ook wel Kees genoemd) Oeges Adema was en niet, zoals ik eerst dacht, mijn opa Oege Adema, zijn zoon. Ik werd op het verkeerde been gezet door de aanduiding van het portret. Het is dus het portret van Kornelis Oeges Adema. Deze Kornelis verschafte in zijn huis Jarig van der Wielen tijdelijk onderdak. Later is Kornelis zelf bij van der Wielen zelf ingetrokken. Ik begrijp de naamsverwisseling bij de aanduiding van het portret. Oege Adema, de zoon van Kornelis, was ook goed bevriend met ‘Oom’ Jarig.Hij had de boerderij vlak naast het vroegere cafe van Huizing. Oege heeft belangrijk (o.a. fysiek) werk verricht bij de ontwikkeling van de volkshogeschool. Hij leverde ook producten, zoals eieren, aan het Allardsoog. Zijn vrouw, Willemina Adema-Nijveen deed ondere anderen de was voor de hogeschool. De familie Adema was dus nauw verbonden met de Volkshogeschool.

fout: Content is protected !!