Zaterdag 24 mei was het dan eindelijk zover, het jubileum reisje van Dorpskoor de Dúnsjongers. Een reisje aangeboden aan de leden van het koor ter ere van het 25 jarig bestaan.
Zolang is het alweer geleden dat Germ Nicolai, Aljo van Leeuwen en Evert Wilstra het dorpskoor oprichten.
Het koor, met momenteel 26 leden, is nog steeds springlevend al gaan voor sommige leden de jaren wel tellen. Menig koorlid is dan ook al vanaf het “begin “ bij het koor betrokken.
Zaterdag morgen verzamelden de koorleden zich op de carpoolplaats bij Frieschepalen, alwaar rond de klok van acht uur de reis naar Groningen werd aangevangen. Via P&R Hoogkerk ging de reis verder naar CS Groningen. Tegenover het centraal station zijn de ligplaatsen van rondvaartbedrijf Kool. Hier stapte iedereen aan boord.
Koffie stond voor ons klaar en algauw werden de trossen los gegooid. Menige brug werd voor ons bediend, hetgeen voor een kleine vertraging in het programma zorgde. Uiteindelijk kozen, we buiten de stad, het ruime sop met als einddoel Zoutkamp.
Via Garnwerd(aan Zee) en Electra bereikten we ons doel rond 12.30 uur. In Zoutkamp stond een kleine versnapering , in de vorm van, een visje of een broodje voor ons klaar.
Rond de klok van twee zette de kapitein weer koers naar Groningen. Aangekomen in Garnwerd, werd een buffetje aan boord gebracht. Hieraan kon een ieder zich te goed doen op de terugreis noar “Stad”.
Terug in Groningen kregen we nog een kleine teleurstelling te verwerken. De laatste sluis waar we door moesten was in storing.
Gelukkig was de storing na een kleine driekwartier opgelost en konden we onze rondvaart vervolgen. Via P&R Hoogkerk ging het tenslotte weer huiswaarts. Rond half negen waren we weer terug in Bakkeveen.
Iedereen heeft zich prima vermaakt en menige Friese ballade heeft over de Groninger dreven geklonken. Al met al een zeer geslaagd reisje.
Grote dank gaat uit naar de organisatoren Jantien Mulder, Joop Nieuwdam en Bauke Hoogstra en de sponsering door de vlooienmarktcommissie.

Reacties