Nieuwjaarsnacht – Bakkeveen
01-01-2006
Nieuwjaarsnacht is in Bakkeveen rustig verlopen. De caravan die in het centrum verbrand zou worden, was “helaas” nog niet beschikbaar. Naar verluid wilde de eigenaar er nog een jaar mee op vakantie …. Ook een sloopauto bleek niet op tijd goed geregeld. Dus bleven autobanden over om in het centrum verbrand te worden.
Om ongeveer 3 uur komt de gemeente op advies van de politie de ongeveer 20 autobanden weghalen.
Een uur later zijn er nog een paar banden verzameld; met wat benzine erbij gaf dit nog een redelijk, doch onschuldig vuurtje.
Traditioneel carbidschieten
Op de laatste dag van het jaar worden de boze geesten verjaagd. Met name de jeugd houdt zich hier mee bezig, alhoewel…. . Er was dit jaar meer publiek op de been dan een jaar eerder en ook het aantal “melkbussen” was weer groter met ruim 30. Het carbid werd gesponsord door www.carbidbus.nl .
Volgens velen knalde het dit jaar harder en vlogen ook de busdeksels of ballen verder weg dan voorheen. Door de stevige knallen kwamen ook meer inwoners van Bakkeveen op dit evenement af dan voorheen. Tegen het einde verscheen ook de “koek en sopie” tent, hoewel de sopie was de gehele tijd aanwezig in bruine flesjes en de koek bestond uit broodjes warme worst.
Hieronder een foto-impressie. Er worden nog enkele filmpjes (of foto’s) van deelnemers en bezoekers verwacht (hopelijk nog in 2005). Email: [email protected]

Kwart voor 3 in de middag: het terrein achter de sportzaal.

Uitpakken van carbid.

Wachten op de ontsteking en explosie.

Helemaal uit Opdam naar Bakkeveen gekomen. De bal is vaak ver boven Bakkeveen uitgestegen en ver van de lanceerplaats neergekomen.

Een mislukte lancering. Hier het aansteken…..

…minder dan een seconde later vliegt het deksel weg …..

…. om binnen een paar meter te blijven liggen.

Voorbeeld van de terugslagkracht. Het aansteken ….

…..de explosie (het deksel is al buiten beeld), de rookstraal uit de bus is nog zichtbaar en de bus komt al iets omhoog…….

…. en de bus staat rechtop.

Een uit z’n kluiten gewassen melkbus.

Precies op moment van lanceren.

Het deksel moet wel heel erg ver weg zijn geschoten, getuige de reactie van deelnemers en publiek.

Het aantal zitplaatsen onder de parasols neemt toe.

Om 3 uur: het begint al redelijk druk te worden.

Laden van de munitie

en wachten op de gasvlam voor de ontsteking.

Schouder lanceerinstallatie: werkt niet met deksels maar met (aard)-appels. Soms ook groot schootsbereik.

Wel trek na de vele knallen en het zoeken van de deksels.

Het deksel bij de rode pijl.

Zelfde schot en de pijl wijst weer naar het deksel. Bijna in de Stoukamp (achterliggende woonwijk).

De smeltende sneeuw maakt het werk er niet aantrekkelijker op.

Verzamelen van de 30 deksels.

De laatste 3 foto’s: afschieten van het “kanon”. Nog even schudden en het vuur dichter bij het gaatje brengen….

en binnen een seconde de knal

door de luchtdruk (of schrik) beweegt ook de camera.
Dit bericht is automatisch geïmporteerd uit het archief van de vorige website (v4.bakkeveen.nl) en kan fouten of ontbrekende afbeeldingen bevatten.
Nog geen reacties. Deel als eerste je mening!