De Bakkeveenster Jûn 2002: zaterdag 16 november
Het 3e en 5e onderdeel van de avond werd door Dorpskoor De Dúnsjongers gevuld. Het 50 personen tellende koor (vanavond ongeveer 45 aanwezig) amuseerde het publiek met bekende en minder bekende liederen.
Sinds de oprichting van het koor is Germ Nicolai dirigent en begeleidt Aljo van Leeuwen op de accordeon.
Voor de pauze:
It Alderhus
See, do wide see
Goodbye my lover, goodbye
De Maaitiid
Wild Rover
Na de pauze:
Danny Boy
Cockles ans Mussels
Sloop John B.
Nabucco
Whispering Hope
Five o’clock in the morning.
Aljo van Leeuwen begeleidt op de accordeon.
Germ Nicolai kondigt een volgend nummer aan.
Om ruim 23 uur kwam er nog een toegift: “het kleine café bij de Haven” als meezinger voor de zaal.
De impressie van de Bakkeveenster avond 2001 is verwijderd per zomer 2003. Is via de lokale Bakkeveen-site nog wel te benaderen.

Hoewel de dames bij de Dúnsjongers in de meerderheid zijn, waren de mannen moeilijk te ontwaren. Hier eentje gevonden tussen de dames. Foto rechts is van Frans Mulder.
De Bakkeveenster Jûn 2002: zaterdag 16 november
Ook dit jaar waren de Bakkefeansters in groten getale naar Dúndelle gekomen. Ditmaal geen staanplaatsen: er was een tweede zaal bijgetrokken. Alle ruim 150 stoelen waren bezet.
Na het openingswoord van Minne Smid was toneel vereniging “Nij Begjin” als eerste aan de beurt. “Alles is oars” in skriller yn ien bedriuw fan Jaap Hijma.
Een eenacter dus. Voortreffelijk gespeeld en een stuk wat je aandacht ruim een half uur vast bleef houden.
De spelers
Sijtske, in frou
Hille, har man
Klaas, har eerste man
Van der Meer, wetterplysje
Eppie Pera
Oene Marinus
Geert Louwes
Evert Fokkema
Regisseur
Ynstekster
Grime
Henk Hoogeveen
Matty van der Meer
Roelie en Siem de Boer
Een lekker weekend weg op een “onbewoond” eiland. Sijtske en haar 2e man Hille gaan er wat leuks van maken in het oude huisje. Ze vertelt dat haar 1e man is overleden bij een auto ongeluk een op slag dood was. Als Hille buiten is begint ergens spontaan muziek te klinken. Sijtske begint spoken te zien en raakt almaar meer in paniek.
Maar door de achtervolging en komische verwikkelingen schiet ze Hille neer i.p.v. Klaas. De politie komt polshoogte nemen. “Klaas is hier”.
Het publieke bedankte de spelers met een lang en stevig applaus.

Dan verschijnt (zie boven) na allerlei verwikkelingen de verschijning van haar eerste man: Klaas. Hille merkt hem niet op, maar Sijtske valt flauw. Dan vertelt Klaas de waarheid aan zijn vrouw. Het is vandaag precies 10 jaar geleden hij is overleden. Ze kregen ruzie in de auto en raakten te water. Zij kon ontsnappen en hij leefde nog een tijdje en had nog voor zijn sterven gezien hoe ze zich opdofte en langs de straat ging zitten om op een aantrekkelijke man te gaan wachten en dat werd Hille. Kortom: een spannend verhaal; je moet er zelf bij zijn geweest om je via het uitmuntende spel in de juiste omstandigheden te verplaatsen. Sijtske raakt totaal in paniek en wil Klaas (nogmaals) “van kant” maken. Het pistool lag al klaar voor andere doeleinden.
De Bakkeveenster Jûn 2002: zaterdag 16 november
Het 2e en 4e onderdeel van de avond werd door Muziekvereniging De Wâldklank o.l.v. Johannes Reijenga gevuld. Het optreden moest plaatsvinden op het kleine toneel van Nij Begjin. Niet alle muzikanten konden op het podium. Ook de belichting was (voor het fototoestel) niet optimaal meer. Hierdoor staan helaas niet alle ruim 20 muzikanten van de Wâldklank op de foto.
Maar de muzikale kwaliteit viel goed in de zaal. Ook de solisten konden op een warm applaus van het publiek rekenen.
Voor de pauze werden de volgende nummers ten gehore gebracht:
Czardas, House party, Beetle Blues, Rhytm & Blues, Let’s Party en Carribbean Sketches.
Al met al fleurige muziek.
Na de pauze:
Chihuahua cha cha, Rock with Bach, Duet for two cats, Balade & party, Fascinating Drums en Disco city.
En bij een aantal nummers zat de zaal gezellig mee te swingen.
Een van de muzikanten die genoegen moest nemen met een plaatsje voor het podium in de zaal in close-up (staat niet op bovenstaande foto’s). ( Foto ontvangen van Frans Mulder.)
Dit bericht is automatisch geïmporteerd uit het archief van de vorige website (v4.bakkeveen.nl) en kan fouten of ontbrekende afbeeldingen bevatten.
Nog geen reacties. Deel als eerste je mening!