De Natuerferiening heeft 100 nestkastjes zelf aangeschafte aangebracht (met subsidie van de vlooienmarktcommissie); daarnaast nog een 50 nestkasten die de gemeente beschikbaar heeft gesteld.
De kasten van de gemeente zijn zwaar en blijken nogal windgevoelig. Sommige raken los en vallen in de berm neer, hoewel ze zijn bevestigd met buitengewoon lange en zware schroeven.
We verzoeken ieder die een gevallen nestkast in de berm aantreft, deze te bezorgen bij Stoukamp 2, Bakkeveen. Mochten de bewoners niet thuis zijn, dan graag plaatsen bij de garage op het erf.
De Natuerferiening behoudt de regie over de nestkasten.
Misschien plaatsen we gevallen kasten in een andere boom, waar dit seizoen een lint omheen is aangebracht vanwege nesten van eikenprocessierupsen. De Natuerferiening blijft zorgdragen voor bevestiging en onderhoud.
Claartje Slofstra
Altijd met 2 schroeven vastzetten
Ik zou 3 doen…..