Een ongewoon stukje Friesland
vrijdag 23 oktober 2026 Weer: 12.6 °C
Kerstwandeling

Zeer geslaagde kerstwandeling 2004

De kerstwandeling van Bakkeveen editie 2004 is zeer geslaagd. In haar 29 jarig bestaan zijn er nog nooit zoveel deelnemers geweest: de organisatie telde maar liefst 1532 wandelaars.

Eigenlijk was op minder wandelaars gerekend dan vorig jaar (toen 1164), omdat kerst dit jaar in een weekend viel en dan, gezien de historie, de deelname toch wat minder is. Maar er waren juiste een kleine 400 wandelaars extra t.o.v. vorig jaar. Hierdoor waren er te weinig medailles; voor enkele 100’en wandelaars zullen deze nog worden nagezonden.

Het was goed wandelweer: vrijwel alle paden waren goed tot zeer goed begaanbaar. Voor de 15 km konden zelfs paden worden bewandeld die ’s winters normaal gesproken onder water staan. Nu waren er nog wel een paar waterplasjes op die route op de heide nabij buurtschap Allardsoog, maar het was voor de 15 km “nu of nooit”. De routes werden redelijk goed gevolgd. Alleen de 10 en 15 km wandelaars maakten later op de dag soms een fout door een hekje te nemen voor de splitsing van het pad (dus gewoon achter de 5 km wandelaars aan) en daarmee ten onrechte niet het hekje na de splitsing te nemen. Later is hier een aanwijzing geplaatst.

De temperatuur lag rond en vaak iets onder de 0 graden. De zon wilde niet echt goed doorkomen, soms was het gewoon mistig. Dat gaf af en toe een leuk effect aan de foto’s. ’s Middags rond 14 uur kwam de zon even goed door.

Het grootste deel van de routes lag ditmaal, net als vorig jaar, aan de oostzijde van Bakkeveen. Volgend jaar hopen we een traject meer aan de westzijde van Bakkeveen aan te bieden.

De wandelaars kwamen uit geheel Noord-Nederland en zelfs uit Amsterdam en Nieuw-Vennep.

In totaal zijn er 54 van de 184 gemaakte foto’s op deze site geplaatst.

Een fotoreportage van Berend Pol: www.bpol.tk

Voor meer info en enkele foto’s: http://www.amdebruine.info/hobbies5.html

Volgend jaar 2e kerstdag (op een maandag) weer nieuwe routes !!
En door het grote aantal deelnemers zal de capaciteit van de organisatie en restaurant vergroot moeten worden.

Onderstaande foto’s zijn van Wiebe-Bart Veenstra uit Bakkeveen

Dit bericht is automatisch geïmporteerd uit het archief van de vorige website (v4.bakkeveen.nl) en kan fouten of ontbrekende afbeeldingen bevatten.

Deel dit bericht

Aangeboden door onze adverteerders

Winkels
Meubelen-Online
Voor stijlvol wonen en professioneel werken.
Lifestyle/gezondheid
Praktijk bewuste leefstijl
Praktijk voor coaching en begeleiding bij een bewuste, gezonde leefstijl.
Campings
Camping De Sieghorst
Rustige familie camping in natuurlijke omgeving met ca 60 plaatsen. Ook geschikt voor barbecues,…
Adverteren op Bakkeveen.nl

Nog geen reacties. Deel als eerste je mening!

fout: Content is protected !!