Vandaag werdt er voor het personeel van de Ambulance-zorg UMCG Groningen een cursus “Auto te Water” gegeven in zwembad Dúndelle.
Deze cursus wordt gegeven door http://www.divearound.com/
Dit is een stapsgewijze training waarin men allereerst met de situatie “auto te water” vertrouwd dient te raken. Daarom wordt er geoefend met een auto waarin geen glas in de ramen zit en gaat de auto in het begin niet diep te water. Maar gaandeweg worden de oefeningen steeds moeilijker.
Zo leert men bijvoorbeeld om een achter-passagier die er zelf niet uit kan komen, uit de auto te redden….
’s Middags werdt er met een simulator-ambulance geoefend op het grasveld van Dúndelle en werden er allerlei situaties nagebootst.
Het UMCG heeft een eigen opleidingsbedrijf wat deze training verzorgd.
http://www.hetopleidingsbedrijf.nl/
Binnenkort wordt er voor belangstellenden ook een cursus “Auto te Water” in Dúndelle gegeven en wel op de zondagen van 22 mei, 26 juni, 24 juli en 28 augustus a.s.
Zie: http://www.dundelle.nl/


De duiker is er klaar voor


Voor elke oefening is er een instructie-ronde

De eerste vier gaan voor de eerste keer te water


Met het gezicht naar boven eruit wurmen….en het dak vasthouden.

En los laten…..

Sluik-of duik reclame?

Opnieuw een instructie

Een 2e groep gaat het proberen


Ook dat lukt goed

De truck met ambulance-simulator staat al op het grasveld klaar

Ambulance-simulator
Deze gaat het water niet in.

En tot slot:
Zorg dat er altijd een goede safety-hammer in je auto is….!
Reacties