Opnieuw zorgelijke toestand vijver: droog en vies! 2 UPDATES maandag 21.5

Update 2:
Laatste stand van zaken / 16.20 uur

VV Bakkeveen gaat morgen voor 9 uur proberen de pomp aan te zetten
om weer wat water in de vijver te krijgen. Dit gebeurt op verzoek van de gemeente, omdat de natuurvereniging Bakkeveen niet op korte termijn
vissen uit de vijver kan halen.

Wordt vervolgd.
……………………………………………………………………………………………………..

Update 1:

We ontvingen een bericht van de gemeente, met het volgende standpunt:

Het vraagstuk vijverpomp is besproken met de wethouder. Hieronder het officiële standpunt.

1. De vijverpomp wordt niet meer door de gemeente vervangen.

2. De gemeente beschouwt de vijver nu als wadi.
Dat betekent dat deze onder bepaalde weersomstandigheden droog kan vallen.
Dus wordt er ook geen water meer vanaf de sportvelden in de vijver gepompt.

3. De gemeente benadert de natuurvereniging met het verzoek de vissen uit de ‘vijver’ te halen.

Er wordt vandaag contact opgenomen met de natuurvereniging Bakkeveen, met de vraag of zij bereid zijn de vissen uit de wadi te halen.

……………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………

Opnieuw is de toestand van de vijver achter de scholen zorgelijk!
Als er niet snel water bij komt, gaat de boel van de week nog naar de knoppen ….!!!!!
Is dit wat de gemeente en de inwoners van Bakkeveen willen?
De inwoners zeer zeker niet, dat is duidelijk gebleken ….

Het werk van de vrijwilligers van de voetbalvereniging, die onlangs een nieuw klein laagje water in de vijver hebben gepompt, heeft maar tijdelijk resultaat gehad. Als de vijver niet regelmatig van nieuw water wordt voorzien, is het binnen de kortste keren weer hetzelfde liedje.
Ook wordt de vijver zo langzamerhand steeds viezer, doordat er rotzooi in wordt gegooid.

We hebben maar één vijver in Bakkeveen, moet daar nu zo mee omgesprongen worden? Op de vaart na is hier al zo weinig watervertier in het dorp.
Men spreekt er schande van, dat dit zo moet!

Een voorbijgangster vroeg zich vanmorgen af, of er niet iemand in het dorp te vinden is, die vrijwillig de pomp wil en kan maken …..

Plaatselijk Belang is inmiddels door Jan van Dalen op de hoogte gesteld van de huidige stand van zaken.

zie foto’s hieronder
en 
zie enkele voorgaande berichten over dit onderwerp:

www.bakkeveen.nl/item/4682/Vijver-weer-gevuld.html
www.bakkeveen.nl/item/4654/Vijver-komt-steeds-droger-te-staan%2C-extra-water-is-welkom.html

Geplaatst in: 2012-gebeurtenissen

31 reacties op “Opnieuw zorgelijke toestand vijver: droog en vies! 2 UPDATES maandag 21.5

 1. Jan van Dalen zegt:

  @Dirry, ik heb Plaatselijk Belang afgelopen dinsdag een herinneringsmail gestuurd. 27 April is de vijver voor (naar mijn idee) bijna de helft gevuld. Daarna zou snel besloten worden wat te doen. Nu zijn we 20 mei …. .
  Lag de vijver maar in Beetsterzwaag of stond het gemeentehuis maar bij de vijver……
  Degene de pomp kapot heeft laten vriezen, moet deze ook maar weer in orde brengen. In de tussentijd moet de gemeente de voetbalvereniging maar weer vragen een dag de pomp aan te zetten. Want zoals het er nu bij ligt: een aanfluiting (en stank).

 2. D.R. zegt:

  Er is al geregeld een jong vissertje bezig om de in nood verkerende vissen te vangen en in de vaart uit te zetten…..
  Peter je bent een kanjer!

 3. Luus zegt:

  Zoals al eerder aangegeven wil ik wel de pomp bedienen als hij gerepareerd is.

 4. Andries zegt:

  Hoe is de vijver de laatste keer gevuld? Het is toch niet heel lastig om de pomp weer aan te zetten? Vertel me waar die staat, en klaar. Als we op de gemeente ambtenaren moeten wachten, zal de pomp ergens in 2015 worden aangezet.

  Ps. De komende week wordt gemiddeld 23 graden, dus nog 2 dagen en de vijver staat droog

 5. A. H zegt:

  Ook ik heb me al een tijd geergerd aan het beeld bij de vijver, de rommel zien toenemen en me afgevraagd hoe het met de vissen e.d. gaat.Dat onze jeugd daar doet waar de Gemeente allang het voortouw had moeten nemen, is fantastisch maar wel schande.Ik heb begrepen dat de pomp kapot(gevroren) is. Oke, wie is daar verantwoordelijk voor? Die zal moeten zorgen dat hij gemaakt wordt. Zonder pomp geen vijver!.Bezuiniging of niet.Die vijver ligt er nu eenmaal!Het ziet er niet uit en het gaat met warm weer stinken.Daar heeft de gemeente geen last van, maar de bewoners wel! Wat als dit midden in Beetsterzwaag gebeurt laten ze het er dan ook zo armzalig bijliggen? De vijver (de enige in Bakkeveen) heeft een functie!!
  Mensen zitten op het bankje en genieten ervan. Kinderen vissen er met elkaar, juf zoekt kikkervisjes met de klas, er wordt geschaatst, enz. enz.Iedereen praat er over, wie doet er wat? Gemeente, breng de vijver in zijn oorspronkelijke staat terug en graag voor echt alle leven dood is.

 6. Lucienne Pruijsen zegt:

  Ook ik wil mij beschikbaar stellen als pompbediende. Ik woon bijna naast de vijver en heb de tijd en de gelegenheid om bij tijd en wijlen de pomp aan en uit te zetten.

 7. Natuerferiening Bakkefean zegt:

  Als bestuur zijn wij zeer benieuwd naar de bedoeling die de gemeente heeft met de vijver. Het nut van de vijver en de betrokkenheid van ons allemaal is overduidelijk.
  De tijd begint idd te dringen want door de op handen zijnde warmte zal er voor de vissen snel een tekort aan zuurstof optreden. Chapeau overigens voor de jongeman die de vissen overzet naar de Feart!
  Het bestuur biedt aan om mee te denken/werken aan de instandhouding van de vijver!

 8. K. Veenstra zegt:

  Ik heb het idee dat de gemeente net zo lang wacht tot de vijver vanzelf is opgedroogd. Met dit weer zal dat inderdaad niet lang duren. Er is een snelle oplossing beloofd, maar die is er nog niet. Laat de gemeente haar verantwoordelijkheid nemen en die afspraak nakomen. Dan kunnen ze zorgen dat de vijver weer vol komt én blijft! Want dat is wat de bewoners van Bakkeveen willen!

 9. AvD zegt:

  Ja, erg jammer van de vijver! De gemeente heeft duidelijk andere prioriteiten en die liggen vooral bij het toerisme.
  Zo is de gemeente Opsterland niet te beroerd om heel veel geld uit te geven aan een betonnen fietspad.
  Shame on you gemeente Opsterland!!!

 10. Sybrand Bosma zegt:

  Het dorp heeft zich onlangs in een poll duidelijk genoeg uitgesproken voor behoud van de vijver!! Met een beetje hulp van de Gemeente moet dat toch mogelijk zijn?!

 11. Aukje zegt:

  Het wordt hoog tijd dat de vijver weer gevuld wordt, voor alle vissen en andere beestjes erin dood zijn. Dat kan toch niet de bedoeling van de gemeente zijn. Inderdaad komende dagen mooi weer en voor we t weten is de vijver helemaal droog, dan is het (eigenlijk nu al) te laat. Er zullen nu al niet veel vissen meer inzitten en hetgeen er nog in zit is vandaag of morgen dood.

  Als de vijver weer gevuld is, dan gaat mijn zoon in de vaart wel weer vissen en deze terug naar de vijver zetten, maar dan moet het wel blijvend opgelost zijn.

 12. Gert zegt:

  Wat een troosteloos uitzicht vanuit school vanochtend!

  We hádden een geweldige biologische vindplaats voor de kinderen.
  We hádden een prachtige inspirerende plek voor veel creatieve activiteiten.
  We hádden een mooie speel- en schaatsplek in de winter voor onze jongsten.
  We hádden een prachtige vijver naast school waar iedereen die de school binnenstapte altijd met bewondering over sprak.

  We hébben een stinkende modderpoel en een gemeente die graag de andere kant uit kijkt.

  De verantwoordelijke wethouder moet zich kapot schamen!

 13. D.R. zegt:

  Er zijn hier al mensen die vrijwillig hulp aanbieden. Als de gemeente niet zo star zo zijn, zouden ze daar gebruik van kunnen maken ….Maar ze moeten wel eerst deze hulp vragen en ergens opdracht toe geven …..De gemeente is de hoofd-verantwoordelijke.
  Als de gemeente toch van doel is de vijver te laten indrogen, moet ze wel bedenken dat zij verantwoordelijk is voor het overzetten van de vissen en ander leven. Nu zijn ze m.i. nalatig!

 14. D.R. zegt:

  Wadi = moederpoel …….

  Misschien de nieuwste toeristische trekpleister van Bakkeveen?

 15. Freek zegt:

  Wikipedia vertelt: “Een wadi is een rivierdal in droge gebieden dat gedurende het grootste deel van het jaar droog staat.”

  Gooi de boel dan maar helemaal dicht, dit lijkt toch ook nergens op?

  Eens met wat Gert reageert.

 16. Huub zegt:

  Jammer dat de gemeente zo laks reageert terwijl wij de vijver zo graag willem behouden,zij zijn in gebreke gebleven door de pomp stuk te laten vriezen en nu is het hun taak om die weer te repareren want zo kan het niet blijven en nu met de warmte gaat het lekker stinken.
  Ik hoop dat we door deze reactie’s de gemeente onder druk kunnen zetten,zou het ook zover gekomen zijn als de vijver in Beetsterzwaag lag?

 17. greetje zegt:

  ongelofelijk dat deze wethouder zo met de natuur omspringt!!!
  Onder de ogen van onze kinderen de natuur in de steek laten ……..wat een voorbeeld.

  Welke wethouder is hier voor verantwoordelijk en voor welke partij zit deze wethouder, weet iemand dat?

 18. D.R. zegt:

  Wadi = lijkt me in dit geval meer modderpoel ……

  Misschien een nieuwe touristische trekpleister in Bakkeveen?

 19. D.R. zegt:

  Ik doe er dan wat cynisch over, maar ik vind het echt triest ……
  De gemeente moet zich ook bedenken dat de standhouders van de vlooienmarkt, bij grote drukte, ook rondom de vijver staan.
  Wat voor rare indruk geeft zo’n modderpoel wel niet op de vele bezoekers?

 20. Aukje zegt:

  Ik vind het schandalig. Het ziet er zo niet uit en de stank is straks niet meer te harden. Het wordt zo een vuistortplaats als het zo door gaat.

  Gemeente, bedankt maar weer. Jullie zijn niet voor de natuur, dat blijkt nu voor de tweede keer. ( plastic afval inzamelen…)

 21. Marja zegt:

  Hoe moeilijk kan het zijn om een pomp te repareren? Hoeveel kan het kosten? De gemeente kan dat toch best betalen??!! Waar hebben we het over? 100 euro? Ik sluit me helemaal aan bij Gert.

 22. Marja zegt:

  Hoe moeilijk kan het zijn om een pomp te repareren? Hoeveel kan het kosten? De gemeente kan dat toch best betalen??!! Waar hebben we het over? 100 euro? Ik sluit me helemaal aan bij Gert.

 23. Johan zegt:

  In ons dorp wonen lokale volksvertegenwoordigers van diverse politieke partijen waaronder Opsterlanders en Opsterlands Belang, waar door ons massaal op is gestemd tijdens de laatste verkiezingen. Dit is een uitgesproken kans om hun invloed aan te wenden en te bewijzen dat ze onze stemmen waard zijn (voor zover dat ze nog niet gedaan hebben…).

 24. RK zegt:

  Volpompen die vijver.

 25. Simon zegt:

  Daarbij komt ook nog dat er beschermde dieren in zitten !
  Naar mijn weten mag je die niet verplaatsen / om laten komen door een kapotte pomp !
  Denk hierbij aan kikkers oid , ook mag er op dit moment niet op snoek gevist worden , laat staan een hele vijver met snoek dood te laten gaan ..

  Echt triest ,

 26. Willem Dolstra zegt:

  Ruim 40 jaar geleden is het terrein ten zuiden van de Duinen heringricht met sportvelden, scholen, gymlokaal, enkele woningen en een mooie natuurlijke vijver. In de winter werd de vijver gebruikt als schaatsbaantje. Daarnaast is het een veilig en dichtbij gelegen natuurproject voor leerlingen van de beide scholen. Dat de vijver destijds is aangelegd voor de besproeing van de voetbalvelden is klinkklare onzin. In droge periodes maakte de v.v Bakkeveen wel eens gebruik van het water uit de vijver. Er is waarschijnlijk nog nooit een vergunning voor aangevraagd. Zeker niet in de beginperiode, toen ik nog een tijdlang deel heb uitgemaakt van het bestuur van de voetbalvereniging.
  Kortom: open de kraan!

 27. appie zegt:

  Er is nog een project in Opsterland dat al miljoenen heeft gekost en al bijna twee jaar braak licht. De modderkruiper en bittervoorn heeft daar een betere bescherming als de vissen in de vijver van Bakkeveen. Die waren gered met een pomp van pak weg 500.00 euro. Met zo’n Polderhoofd kanaal is natuurlijk meer eer te behalen.

 28. Jitte zegt:

  Zonde dat het nu zo lijkt af te lopen. Gisteren nog langs de vijver gefietst, en stomverbaasd dat het nou weer (of nog steeds) zo’n vieze zompige troep is. Het was een mooie vijver met een zekere waarde voor het dorp. Gepruts met een pomp en een gemeente die het allemaal maar lastig en duur vindt, tsjonge jonge… wat kost de reparatie eigenlijk? Of een nieuwe pomp desnoods?

 29. Geert Louwes zegt:

  Het is niet zo moeilijk lijkt mij. Wijs de gemeente op de flora en fauna wetgeving en ze zullen wel in actie moeten komen. Kijk hier voor op http://www.natuurbeheer.nu
  De gemeente heeft een zorgplicht voor beschermde planten en dieren.

 30. appie zegt:

  Geert ik denk dat jij als natuur Docent, de aangewezen persoon bent om dit met
  de gemeente op te nemen We kunnen natuurlijk ook de landelijke media inschakelen, b.v. SBS of omrop frysân.

 31. K. Veenstra zegt:

  @appie: Ik ben bang dat alleen SBS of Omrop Fryslân nog effect zouden kunnen hebben…

Geef een reactie