Notulen ALV Plaatselijk Belang 12 april 2010

Notulen Algemene Ledenvergadering 12 april 2010.

1. Opening. Johan Sieswerda, voorzitter, opent de vergadering en heet de 34 aanwezigen welkom. Hij vraagt onze nieuwe buurtagent dhr Luuk Westerhof zich even nader voor te stellen. Dhr Westerhof is sinds januari als vervanger van Hans Elzinga aan het werk. In een stageperiode tot eind juni neemt hij langzamerhand alle taken van Hans Elzinga over. Dhr Westerhof maakt van de gelegenheid gebruik om aandacht te vragen voor vernielingen in de omgeving van Dundelle en de Dwaler, oa uitgerukte planten, toegangshek Belvedere en bord van de Dwaler waar een kampvuur op gestookt is. De voorzitter noemt ook nog even de sport ontmoetings plek, waar we vanavond ook weer hebben kunnen zien dat er flink gebruik van gemaakt wordt. Een aanwinst voor de jeugd en mogelijk ook oudere jeugd. Jeen Bouma meldt dat hij het volleybalnet bij zich heeft en dat dat er vandaag of morgen komt te hangen.
2. Mededelingen. De voorzitter meldt dat er nu drie raadsleden ui Bakkeveen in de gemeenteraad zitten waaronder de voorzitter zelf. Voor de zomer komt er een ledenwerfactie, momenteel is ongeveer 2/3 van het dorp lid.
3. Notulen 14 april 2009. Géén opmerkingen.
4. Jaarverslag 2009. De voorzitter geeft een uitvoerig verslag van de activiteiten waar Plaatselijk Belang bij betrokken is geweest. Zie bijlage.
5. Financieel verslag. Er staan een aantal grote bedragen genoemd die te maken hebben met de sport ontmoetings plek. De post dorpsverfraaing is ongeveer 900 euro voordeliger uitgevallen. Mede daardoor blijft er een positief saldo van 1000 euro over.
6. Kascommissie. Jappie vd Meulen en Tjipke Okkema hebben de kas gecontroleerd. Tjipke meldt dat alles in orde bevonden is. Hij stapt uit de kascommissie en als nieuw lid meldt zich Annelies Warnders.
7. Bestuurswissel. Vorig jaar zomer is er al een wisseling geweest waarbij Lucas Olthof de plaats als secretaris heeft ingenomen van Tiede Visser. De voorzitter vraagt Tineke Luinenburg naar voren te komen, zij neemt afscheid als bestuurslid. Tineke heeft zich naast algemene zaken met name ingezet voor activiteiten voor de jeugd zoals speeltuinen, sinterklaas en vorig jaar de realisatie van de SOP. Tineke wordt hartelijk bedankt voor haar inzet en ontvangt onder applaus bloemen en een bon. Emy Hoogeboom is bereid gevonden als nieuw bestuurslid toe te treden. Emy woont intussen al 38 jaar in Bakkeveen, ze heeft een juridische achtergrond en is per 1 januari vervroegd gestopt met werken, waardoor ze nu meer tijd heeft voor onder andere Plaatselijk Belang. Johan geeft aan dat zijn functie als voorzitter moeilijk te combineren is met het raadlidmaatschap. Hij treedt terug als voorzitter en wordt lid van Plaatselijk Belang en Emy wordt dan de nieuwe voorzitter.
8. Vrijwilliger van het jaar. Na een opsomming van een groot aantal van de activiteiten van deze vrijwilliger in de afgelopen jaren is het duidelijk dat het om Evert Russchen gaat. Evert wordt gefeliciteerd, krijgt bloemen en een oorkonde en uiteraard een tegel in de rij van de vorige vrijwilligers.
9. Rondvraag. Huub Bouma meldt dat het schelpenpad tussen Nije Drintse Wei en Mandefjild er slecht bij ligt. Er zitten veel kuilen in en het is smal. Evert Russchen meldt dat de Werkgroep Toegankelijkheid Opsterland hier al kontakt over gehad heeft met de gemeente. Het zou dit voorjaar in orde gemaakt worden. Andries Heidstra, namens de gemeente, neemt dit mee en doet de toezegging dat dit op korte termijn in orde komt.
Joop Nijdam heeft een vraag over de toewijzing van “bejaardenwoningen”. Oudere mensen hebben bijvoorbeeld belangstelling voor een huis aan de Boskamp , maar er komt iemand van 23 jaar in van buiten het dorp. Kunnen bewoners uit het eigen dorp voorrang krijgen? Johan meldt dat wij geen invloed hebben op het toewijzingsbeleid, maar Plaatselijk Belang zal bij de woningcorporaties informeren naar hun toewijzingsbeleid.
10 Pauze
11. Presentatie: Herinrichting Mjumsterwei en Jarig van der Wielenwei.
Henk Hoekstra geeft uitleg over de plannen en vertelt hoever men nu is.
De verwachting is dat er na de zomer begonnen kan worden.
12. Sluiting. De voorzitter sluit de vergadering om kwart over tien.
 

 

Geplaatst in: Plaatselijk Belang

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

error: Content is protected !!