Op dinsdag 30 oktober 2007 is een dertigtal Vrouwen van NU van de afdeling Bakkeveen op excursie geweest naar Bakkerij van der Molen in Wijnjewoude.
De bakkers Ids van der Molen en Tjeerd Posthumus en hulpbakker Kees ontvingen ons allerhartelijkst en het programma boeide van de eerste tot de laatste minuut.
De bedoeling was om een indruk te krijgen van alle handelingen, met en zonder apparatuur, die nodig zijn om ambachtelijk bakkersbrood en koek te kunnen maken.
Om een en ander aan den lijve te kunnen ervaren mochten we zelf ook een broodje bakken.
Officieel was dit een excursie, iedereen is ook heel veel te weten gekomen over hoe een goede bakkerij draait en hoe hard er gewerkt wordt, maar???..
eigenlijk was het gewoon een FEESTJE. We werden verwend met koffie/thee, diverse soorten speculaas, koek en overheerlijke oranjekoek.
Tegen tien uur ging een ieder naar huis met een zak eigengebakken vlechtbroodjes en een groot stuk zelfversierde, oranjekoek!!!
Alle aandacht op de beide bakkers gericht.
Bakker Ids van der Molen en bakker Tjeerd Posthumus.
Het kneden is nog niet zo gemakkelijk als het lijkt!
Kees heeft er al meer verstand van.
Allemaal aan de slag.
Het model komt er al aardig in.
Tijd voor koffie met allerlei heerlijkheden.
Bakker Tjeerd legt de werking van de deegmachine uit.
….en van de slagroomspuit.
Zie hier het resultaat!
Fokje bedankt voor de geweldige avond.

Reacties