Woensdag 8 juni 2005
Aantal deelnemers aan de 5 km is 498
Aantal deelnemers 10 km is nog niet bekend, maar ligt waarschijnlijk rond de 450.
Het is prachtig wandelweer: temperaturen tussen de `15 en 20 graden, weinig wind en onbewolkt !
Voor de 10 km lopers is de 1e avond meteen de langste afstand: 10,7 km. Voor de 5 km lopers is de afstand ook ongeveer 5 km. Echter een enkeling van de 5 km is achter de 10 km wandelaars aan gelopen en dus onbedoeld wat meer kilometers in de benen.
De route ging deze eerste dag door het gebied van Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer aan de westzijde van Bakkeveen. Ook zijn we de weilanden en boerderij van fam. Mekkes in Siegerswoude gepasseerd.

De eerste groepen kruisen de baart nabij de Wâldsang.(nog bedankt voor de drankjes voor de vlaggers !)



Meteen na de camping het bos in.



Een vrijwel nooit gebruikt pad tussen beukenbomen nabij het Koningsdiep (oud-diep).

Daarna gaat het pad verder als kronkelpad door wat lager struikgewas.

Op het smalle pad kun je eigenlijk niet meer naast elkaar lopen.

Een kilometer verderop: nabij een gerenoveerd ven van Natuurmonumenten. Het ven wordt via een vlonder overgestoken.

Nabij het asfalt fietspad wordt het bos verlaten en komen we op een open vlakte: de weilanden van fam. Mekkes rond het Koningsdiep.

Op de landweg op weg naar de boerderij.

Het Koningsdiep wordt via een brug overgestoken.

De controle vlak voor de boerderij en de consumpties.

Een sterk ingezoomde foto. Links achter op de foto de wandelaars die uit het bos komen.

Vanavond: ranja voor iedereen.


Via het fietspad op weg naar de Freulevijver.

Zojuist het Koningsdiep weer overgestoken en in natuurgebied “De Mersken”.

Het bruggetje over het Koningsdiep. Op de achtergrond nadert een groep wandelaars.

En dan nu ….. de Freulevijver. De wandelaars van de 10 km hebben het pad langs de vijver aan de rechterzijde gevolgd.


Met de rododendron op de achtergrond wordt het gebied via een smal bruggetje verlaten.

Daarna bijna 2 km de gevarieerde gele paaltjes route.

de combinatie van beide basisscholen van Siegerswoude.



Door het kreupelhout nabij de bebouwde kom van Bakkeveen. Enkele groepen van de 5 km hebben dit laatste stukje van het traject gemist (niet goed opgelet)..

Groepsfoto van “De Opdracht” uit Ureterp.

Groepen komen Bakkeveen binnen via De Singels.

Donderdag 9 juni 2005
Het aantal deelnemers aan de 10 km is bijna 500; in totaal 950 deelnemers. Zaterdag zullen er, voorzover het weer het toelaat, er enkele 100’en extra wandelaars zijn.
Ook deze avond prachtig wandelweer: temperaturen rond de 20 graden, onbewolkt en vrijwel geen wind.
De 10 km lopers hebben vanavond ongeveer 10,5 km afgelegd tot in Allardsoog. De 5 km lopers zouden 5 km moeten hebben lopen, maar enkele groepen hebben ergens tussen 2 kaphekjes in een afslag naar links genomen terwijl ze rechtdoor hadden moeten lopen. De meeste groepen konden zonder al te veel omlopen weer op de route worden gezet; een 3-tal groepen heeft zonder consumptie de finish weer bereikt. Tja: goed lezen en niet klakkeloos achter andere groepen aanlopen. Op de bewuste T-splitsing was in eerste instantie geen pijl geplaatst omdat er gewoon rechtdoor moest worden gelopen. Later is dit hersteld (met name voor de 10 km).
De route ging deze tweede dag door het gebied van ’t Fryske Gea en Staatsbosbeheer aan de oostzijde van Bakkeveen. Daarnaast heeft de 10 km nog een traject over het terrein van conferentie en groepsaccommodatie centrum Nieuw-Allardsoog afgelegd.
Vrijdag is de 10 km route weer iets korter: 10,0 km en de 5 km loopt gewoon 5 km.
Nog een speciale mededeling: School “De Opdracht” uit Ureterp heeft een aantal personen die achter in de groep lopen en alle vuilnis onderweg opraapt en meeneemt naar de finish. Hulde !!

Het verzamelen van de groepen op de afgesloten straat langs de vaart (in het centrum). Iedere groep start op de afgesproken tijd (tenzij men op dat moment nog niet voltallig is).

De verzamelplaats richting start.

Op weg naar de start.

Wandelaars op weg naar de start over het bruggetje over de voormalige sluis.


Ruim 1.5 km verderop: in het duinengebied van Bakkeveen. Op de foto wandelaars van C.B.S.-Betrouwen uit Bakkeveen.






Nog weer 3 km verder na hoofdzakelijk bos: het drie-provincien punt nabij Allardsoog wordt op enkele 10-tallen meters gepasseerd. Deze wandelaars zullen er geen weet van hebben gehad.



Op het terrein van Nieuw-Allardsoog; de 10 km groep van de mr. Van Hasseltschool uit Waskemeer.


Iets eerder in de route (ook op terrein Nieuw-Allardsoog) het prachtige ven met op de voorgrond zwaaiend kinderen. Zij hebben meer oog voor de camera dan de prachtige natuur.


Enkele leerlingen van de O.B.S. uit Waskemeer aan hun welverdiende schephuis (de traktatie van vandaag). Vrijdag zullen we hun school passeren (alleen 10 km). Traktatie op terrein van Nieuw-Allardsoog.


Midden op de foto de ijs-bediening. Op de achtergrond naderende groepen wandelaars. Op de voorgrond ijslikkende kinderen nabij het restaurant van Nieuw-Allardsoog.



Wandelen door een enkele 100’en jaren oude weg: de holle weg.(van Drenthe naar Friesland vv)



De plaggenhut is gepasseerd en nu verder weer de bossen in.

Het pad kronkelt richting Bakkeveen.

Op ruim 8 km in de route: de bossen van Staatsbosbeheer worden verlaten nabij de kruising Mjûmsterwei / Slotleane. Even wachten totdat alle lopers van de groep weer bijelkaar zijn.

Alweer een nieuw traject (omgeving Bosmanege): richting Bakkeveen.

Tegen 20:45 uur bijna aan het einde van de route een groepsfoto van de 10 km groep van C.B.S. “De Wegwijzer”.
Vrijdag 10 juni 2005
Het aantal deelnemers aan de 10 km is bijna 500; in totaal 950 deelnemers. Zaterdag zullen er, voorzover het weer het toelaat, er enkele 100’en extra wandelaars zijn.
Vanavond geen zon: bewolkt, maar droog. Temperaturen iets boven de 10 graden. Voor wandelaars best te doen; de “vlaggers” onderweg hadden wel wat last van de koude.
De 5 en 10 km route liepen gezamenlijk door het gebied achter het zwembad. Daarna is de 5 km via de Nije Drintsewei richting Allardsoog gelopen en via bos en duinen weer terug naar de finish.
De 10 km is in Waskemeer op bezoek geweest via weilanden en een tuin. Waskemeer werd via de Leidijk verlaten, via bos en een schouwpad naar “De Biskop” en vervolgens via de korst mogelijke route terug naar Bakkeveen. Dit betekent ongeveer 10 km. De lopers waren ongeveer een kwartier eerder binnen dan de voorgaande dagen; dit kwam waarschijnlijk ook vanwege het wat mindere aantal kronkelpaden.

De heuveltjes op; achter het zwembad.

De “top” bijna bereikt.

De laatste afdaling voordat de Nije Drintsewei bereikt wordt. De 5 km kiest hier een andere route (geen foto’s). We gaan verder met de 10 km.

Even na de oversteek van de Nije Drintsewei langs de weilanden van fam. Van der Wolfshaar.

Op het naar het open gebied van het Mandefjild.

Fam. Schurer heeft de vlaggetjes en vlag al uit de kast gehaald.

De noodbrug tussen de weilanden van fam. Van Dalen en Van Valkenburg. De brugdelen bleken iets te kort. Dus in plaats van naast elkaar op deze wijze achter elkaar geplaatst

Verder door het weiland.



Via de oprijlaan naar de Mandewijk.




Door de tuin van atelier ’t Mandeskar. Hier de ingang.

Langs het weilandje met pony’s en geiten.


Tussen de bomen door hadden de wandelaars (en sommige hebben) nog een oud arbeidershuisje kunnen ontwaren. De tuin is in de maanden juli en augustus op donderdag- en vrijdagmiddag te bezoeken.

Achter in de tuin langs een vennetje.

Ook een (momenteel onbewoond) ooievaarsnest.


Het verlaten van de tuin via een smalle doorgang in het struikgewas.

En dan via de boerderij van Mulder …. in Waskemeer.



De ranja vanavond in straat “De Kromten” (Waskemeer).



Op naar de Leidijk; hier in de bocht bij het bedrijvencentrum van Witteveen.


Na 700 m Leidijk (iets verder dan de Janssenstichting) weer eens het bos in….. … en er weer uit aan de zijde van Bakkeveen.



Een stuk straat vermijdend door de weilanden van Cornelissen en Kiers. Hier overgegaan in een pad.


Bijna thuis: het laatste stukje fietspad tussen Wijnjewoude en Bakkeveen.Bijna thuis: het laatste stukje fietspad tussen Wijnjewoude en Bakkeveen.

De laatste groep komt binnen in Bakkeveen: CBS-Betrouwen.
Zaterdag 11 juni 2005
Ongeveer 1300 wandelaars hebben op de slotavond deelgenomen aan de avond-4-daagse 2005. Vooral de 5 km telde veel extra lopers.
Nadat het weer de gehele zaterdag eigenlijk flink was meegevallen (koud, maar geen regen en af en toe zon) begon het tegen 18 uur tijdens de start af en toe te regenen. Donkere wolken schoven over. Gelukkig werd het na een uurtje weer droog en kwam tijdens de intocht de zon zelfs nog door.
De routes van deze zaterdag hadden als titel “Rondje Bakkeveen” meegekregen. Start zoals vanouds op de Weverswal. Daarna Slotplaats / VVV-kantoor richting Beakendyk (=bosweg). De 10 km heeft hier 3,5 km extra gelopen t.o.v. de 5 km lopers. Uiteindelijk kwamen de groepen samen in het bos op de kruising van de “Witte Singel” en het fietspad tussen de Sterrenschans en Siegerswoude. De meeste 5 km groepen waren hier net iets eerder en liepen dus voorop.
Daarna voerde de route via veel smalle paden (enkele stukjes iets minder goed begaanbaar) weer terug naar Bakkeveen. Via camping ’t Hout en door weilanden van fam. Wouda en Kiers werd de zuidkant van Bakkeveen bereikt en aldaar de vaart overgestoken. Via kampeerboerderij De Harmsdobbe en een stukje heide gebied en als laatste de zandvlakte werd de finish bereikt.

Om even voor 6 uur (vlak voor de eerste regen druppels) stellen de eerste groepen zich op bij de start.

Voor de 1e maal de vaart oversteken tegenover de Slotplaats.


Op weg naar het V.V.V.-kantoor.

Bij het V.V.V.-kantoor (links), achterzijde Slotplaats (midden) en infobord (rechts).

Bruggetje in het binnenkort te renoveren Sterrenbos achter de Slotplaats.

ilevorming bij dit smalle bruggetje. Kinderen van de 5 km waren soms wat bang om de sloot hier over te steken. Anderen probeerden over de diepe (droge) sloot heen te springen, maar hadden hulp nodig er weer uit te komen. Op dat moment regende het ook nog (iets).


Rond 19 uur kwamen de eerste wandelaars bij vakantiecentrum ’t Hout aan.



Muziekgroep “De Wâldklank” heeft hier de wandelaars alvast in een feestelijke stemming gebracht.

De ijsverstrekking vanuit de overdekte speeltuin van ’t Hout. Dit vanwege de regen bij de opbouw eerder de avond. Achteraf was het niet nodig geweest.

6 personen hebben 3 kwartier lang hard moeten werken om de 1300 ijsjes te verstrekken. Tegen het einde ontstond er lichte paniek, omdat er een tekort aan ijs dreigde.

Rijen wachtenden voor het ijs naast de springkussens en kijkende kinderen die op ’t Hout vakantie vieren.

Na het ijs langs Flippies Pretpaleis. De zon breekt door met op de achtergrond de wolken die de (lichte) regen hebben gebracht.

Langs het sanitairgebouw van kampeerveld “Vossenkampke”.


Een aantal kinderen heeft/had hoge nood.



Net na het verlaten van ’t Hout. Enkele groepen dicht bijelkaar.


Doorsteek van vakantiecentrum ’t Hout naar de vaart via de weilanden van Wouda en Kiers. Op de achtergrond de bossen van Wijnjewoude.


Oversteken van de vaart (voor de 2e maal) nabij de Nije Drintsewei.

Nog ruim een kwartier lopen via Harmsdobbe, een stukje heide en dan de finish.

Muziekkorps uit De Wilp onderweg op haar vaste stek langs de route.

Om kwart over 8: de eerste wandelaars komen Bakkeveen binnen.


De laatste meters. Van de overzijde van de zandvlakte komen de wandelaars.

Groepen beginnen zich hier al te verzamelen (wat ook de bedoeling was) en met de uitreiking van de bloemen (en tegenwoordig ook snoep).



Wachten op de rest van de school of groep voor De Dwaler/ Doolhofpark en naast de uitkijktoren (vanavond al vroeg gesloten om een waarschijnlijk chaotische situatie te vermijden).




De “Opdracht” uit Uretep deel o.a. pennen uit met als opschrift “de Opdracht” avond4daagse 2005.


Elk een wandelschoentje gekregen als beloning (met natuurlijk snoep erin)

Op de Brink werden onder grote publieke belangstelling demonstraties gegeven. De warming-up vanaf half 7 en vanaf 20 uur de echte demonstratie.

Op bovenstaande en deze foto de streetdance groepen van Marieke de Jong uit Siegerswoude.



Showband van De Wilp.


Showband Oerterp bezig met de 2e rondgang (met de laatste groepen).





Tot slot: de dames van de inschrijving mochten we niet vergeten: hierbij.(2 van de 3).

Show- en stuntteam JoRate uit Dr. Compagnie traden op met hun “Vangelis” show.

Kijk ook op www.tioli.nl
Reacties