2003
Home ] Up ]

 

woensdag
donderdag
zaterdag
zaterdag_2
zaterdag_3

Avond wandel - 4 - daagse in Bakkeveen

Woensdag 11 juni 2003

Route: De route voerde over een geheel nieuw tracé: door de landerijen van de landbouwers Haisma en Jagersma. Tussen deze landerijen werd door de bossen bij De Bosmanege gelopen. Voor de 10 km lopers was er het nadeel dat er ongeveer 2 km via de straat moest worden gewandeld: landerijen langs de oevers van 't Ald Djip verderop in de route waren door de stevige bui van de voorgaande dinsdagavond onbegaanbaar geworden. Uiteindelijk kwamen de ruim 400 10 km lopers na een uur aan op het verte punt: de boerderij van 't Fryske Gea. Hier konden de wandelaars, naast de traktatie van die avond ook even genieten van de schapen en lammetjes in de boerderij zelf. 

Via het heideveld en lange vlonders kwam men uiteindelijk in het duingebied van Bakkeveen aan. Daar werd de trapheuvel beklommen en boven op de bankjes uitgerust door de vele deelnemers. Daarna ging het regelrecht door de duinen richting het dorp en naar de finish. De 5 km lopers hebben ongeveer dezelfde richting als de 10 km gelopen, alleen een stuk afgesneden.

Het weer was fantastisch: ruim 20 graden, klein beetje wind en veel zon.

Hieronder een foto impressie.
Je kunt de foto's op originele grote bestellen door een e-mail te sturen aan info@bakkeveen.nl . Geef daarbij duidelijk aan om welke foto het gaat. (
Je komt achter de naam van de foto door met de rechtermuisknop op de foto te klikken; kies vervolgens in het menu "eigenschappen" en dan vind je de naam). Je krijgt dan de foto gratis in een e-mail toegestuurd.

 

Een stukje bos en een stukje weiland: het likt wel of de wandelaars een tunnel binnenkomen. School uit Frieschepalen (??) poseert op de bank bij de boerderij van 't Fryske Gea in Allardsoog bij de traktatie.

 

Onderweg worden de paarden onrustig van de ruim 800 wandelaars.

 

De traktatie bij de 5 km lopers.

 

En hier staan de bekertjes ranja klaar bij de boerderij van 't Fryske Gea voor de 10 km lopers. De eerste wandelaars zijn net aan komen lopen.

 

Dit moet De Kompenije zijn: vele wandelaars lopen (al) met stok.

 

Hier nadert een groep de trapheuvel.

 

En hier wordt de trapheuvel weer verlaten.

 

Een groepsfoto (Frieschepalen ??) gemaakt bovenop de trapheuvel. De achtergrond lijkt erg onherbergzaam. Alleen stoere wandelaars lijken de tocht te kunnen volbrengen.

 

klik hier voor de donderdagavond.

 

www.bakkeveen.nl   tips, opmerkingen: mail de webmaster info@bakkeveen.nl                        bijgewerkt: 18-12-2005 19:15